Як виспатися за короткий сон?
  • YariyYariy
    Сообщений: 5,278
    image
    Сомнолог з Університету Чикаго професор Річард Вайзман займається проблемами сну все своє свідоме життя . Він переконаний , що людина може і повинна значно більш активно контролювати даний процес , тому що відчуття ранкової свіжості після пробудження додає сили і підвищує настрій , а хронічний недосип отруює життя і псує здоров’я .

    Що робити тим , кому ніяк не вдається спати рекомендовані 7-8 годин? Наш цикл сну складається з 5 фаз , які діляться на 4 стадії швидкого і повільного сну. Саме під час швидкого сну ми і спостерігаємо сновидіння. Кожен цикл триває 90 хвилин , після яких слідує невеликий інтервал , коли ми знаходимося в стані, коли ми напівпрокинулись . Після нього настає новий цикл , і зазвичай протягом ночі людина проходить через 4-5 подібних циклів .

    Якщо ви прокинетеся в середині циклу і , особливо , в момент швидкого сну , то відчуєте себе втомленими і невиспаними , а якщо прокинутися в проміжках між циклами , то ви будете свіжими , навіть через півтори години. У цьому і полягає сенс техніки висипання — потрібно правильно рахувати , щоб висипатися. Припустимо , ви відходите до сну опівночі , а прокинутися потрібно в районі половини сьомого ранку. Відрахуйте , скільки 90-хвилинних циклів укладається в цей проміжок і встановіть будильник так , щоб пробудження відбулося між циклами. У даному випадку його потрібно ставити рівно на 6 ранку — вистачить для 4 повноцінних циклів . Якщо поставити його на 6.30 , то ви відчуєте недосип .
    Професор Вайзман також настійно рекомендує знаходити час для денного сну. Всього 30 хвилин відпочинку , як показали численні експерименти , радикально освіжають пам’ять і наповнюють організм енергією. Так що іспанці не дарма влаштовують сієсту.

    http://ukrhealth.net/yak-vispatisya-za-korotkij-son6765/
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Сообщений: 15,849
    Завидую профессору. У меня "лечь спать" и "заснуть"- это совершенно разные понятия. :-D

    Ложась спать в 22 часа, я могу заснуть в 22:30, в 23, а могу часа 3-4 валяться, а заснуть в 2 часа ночи. Как тут высчитать эти промежутки? :-D
    I look inside myself and see my heart is black..
  • YariyYariy
    Сообщений: 5,278
    Saburo_Sakai :: Ложась спать в 22 часа, я могу заснуть в 22:30, в 23, а могу часа 3-4 валяться, а заснуть в 2 часа ночи.

    у меня похожая ситуация, только ложусь позже :)
  • Bulba
    Сообщений: 6,507
    А ты считай и заснешь.
    До двух а может и до пол-третьего :-D
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Андрюха, а ти мий підлогу перед сном :-D
  • Bulba
    Сообщений: 6,507
    И шо? Помогает заснуть? Серьезно.
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    а меня птиц будит, у него свои циклы
    хотя в последнее время мы договорились, я вечером выключаю свет, а он меня не будит раньше 8ми
    wtg
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    @Bulba
    кажуть, фізична праця стомлює, а стомлені люди швидше засинають =)
    Особисто в мене постійний "недосип". І я будильника зазвичай не чую навіть.
    Але вчора, вирішив провести експеримент по цій темі. Встановив будильник через шість годин. І, мляха! Я його почув і прокинувся! :-D Правда, для мене це було незвично рано, тож я полінувався вставати, і за хвилин п'ять я вже заснув знову :-D

    Ось ще цікаво - http://health.unian.ua/country/360898-skilki-spati-schob-vispatisya.html
  • Bulba
    Сообщений: 6,507
    Дохолеры полов намыть надо чтобы устать
  • WolfieWolfie
    Сообщений: 2,104
    я перед сном читаю. тактика партизанской войны вырубает за 5 мин. удар падающей книгой по пузу - и сплю.

    вот только про 30 мин днем я не понял. как это помогает, если цикл - 90мин??
    Don't panic! С ув. Я :)
  • Bulba
    Сообщений: 6,507
    Это по методу Леонардо на Винчи
    Надо спать 15 (30) минут каждые три часа.
    Кто-то даже пробовал. Говорит что вполне можно, но он (испытатель) бросил это дело т.к. не знал куда время девать
  • Valabuev
    Сообщений: 8,556
    Короток и тревожен сон алкоголика...
  • RR_Rumata
    Сообщений: 135
    Читал много на эту тему, на постоянной основе спать меньше 8ми часов вредно для здоровья и баста. Очень вредно! А вообще лучше поспать 9 часов, но продуктивно поработать днем.
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    Bulba :: Кто-то даже пробовал. Говорит что вполне можно, но он (испытатель) бросил это дело т.к. не знал куда время девать

    Бакминстер Фуллер
    wtg