Як боротися з комунальними службами?
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Хтось з присутніх мав досвід як заставити такі служби виконувати свої обов'язки.
    Я тут нещодавно помітив, що замість питної води з холодного крану тече брудна вода, причому візуально видно дрібне сміття. Зробив заявку на порталі 1551, приїхали з водоканалу брати пробу, причому з таким настроєм, що ми все вигадуємо, а з крану тече вода ледь не з альпійських джерел! Зі слів дружини, пропустили воду через якусь сіточку і заявили, що чиста вода. Потім набрали у склянку, знову ж заявили, що вони сміття не бачать. Потім дали відповідь, що вода відповідає якимось нормам.
    Подав заявку вдруге, і схоже, що мене послали. Ще буду телефонувати, щоб почути те ж саме телефоном.

    Можете щось порадити, як в подібних випадках бути? Як отримати офіційно листа від них з тими результатами дослідження і чи можна провести десь паралельне дослідження? І т.п...
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    В санстанції
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Папір про взяття проби і висновком з печаткою водоканал залишив ?
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    В таких випадках потрібен документ про те , що такого то числа , там то ,конкретна людина взяла проби і провела аналіз. Аналіз робиться не тільки візуально , проби мають забрати в лабораторію . При поданні офіційної заяви на взяття аналізу , наголошую " ОФІЦІЙНОЇ" , обов"язково її завізувати як мінімум у приймальні з занесенням у журнал чи якийсь реєстр , шо там в них є . Завізована заява розглядається обов"язково
    Спасибо сказал 1Akupaka
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Ніяких документів не залишили і офіційної відповіді на папері я не отримав, лише відписку у системі звернень: "якість питної води відповідає ДСАНПІН 2.2.4-171-10".
    Дружина каже, що їй давали на підпис документ, про взяття проби. Але нам нічого не лишили.
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Я чув, що санепідемстанція не приймає на перевірку від громадян, лише від підприємств. На скільки це правда? Як правильно провести окремо перевірку води? Я ж, напевне, не зможу просто в банці завезти зразок?
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Я робив аналіз води своєї скважини біля будинку як приватна особа , причому скважина не реєстрована , поїхав в санстанцію , здав заяву на аналізи ( все платно офіційно ) , виділили мені дівчину-спеціаліста , завіз її на місце , вона взяла проби води у пляшечки , отримала коробку цукерок і через декілька днів я отримав офіційний висновок аналізу з печаткою санстанції . Головний лікар виявився нарідкість принципово - чесною людиною , не вимагав нічого додатково , чим я був приємно здивований .Можливо у твоїй місцевості тобі потрібно буде знайти " свою людину " , бо часом в таких закладах працівники бувають зажрані
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Сообщений: 15,849
    Раньше была организация (сейчас хз) типа "Центр побутових експертиз" или нечто в этом роде. Туда можно было приносить любое вещество (хоть с Марса) платить деньги (было 200 грн) и получать любой анализ этого вещества.

    Погугли, Рома, полюбому сейчас есть куча организаций, которые делают экспертизы чего угодно. С выводами, распечатками и печатями.
    I look inside myself and see my heart is black..
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    Мусор может появляться, если чуть увеличивается напор в системе. Причем может то пропадать, то снова появляться, причем довольно долго.
    wtg
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    grun сказал:

    Мусор может появляться, если чуть увеличивается напор в системе. Причем может то пропадать, то снова появляться, причем довольно долго.


    Є ще вірогідність негерметичності магестралі , що може нести додаткове забруднення та зараження
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Saburo_Sakai сказал:

    Раньше была организация (сейчас хз) типа "Центр побутових експертиз" или нечто в этом роде. Туда можно было приносить любое вещество (хоть с Марса) платить деньги (было 200 грн) и получать любой анализ этого вещества.

    Погугли, Рома, полюбому сейчас есть куча организаций, которые делают экспертизы чего угодно. С выводами, распечатками и печатями.


    В даному випадку потрібно , щоб пробу брала відповідаюча людина з відміткою в папері місце відбору води , інакше не буде конкретного доказу при подачі скарги наприклад в суд чи спілку з прав захисту споживачів
    Спасибо сказал 1Akupaka
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    На фазенде, помню в колодце общий кран был наполовину прикручен и напор был не очень. Мы с батей его открутили больше, пошла ржавая вода с мусором. Решили спустить на пару бочек под напором, не помогло. Потом бросили вечером шланг на огород - таж фигня, открываешь кран и идет ржавчина, хоть через пять сек вроде чистая. Короче закрутили общий кран назад..
    wtg
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Сабуро, та я знаю, що можна занести воду на аналіз в магазин Лерой Мерлін, наприклад, але я підозрюю, що такий результат не буде прийнятий офіційно, бо я самостійно можу туди привезти і з калюжі воду, в тому й справа, що сам відбір має бути зафіксований додатково, що справді з нашого крану це набрано.
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Макс, то у нас не від напору, а через мудаків, які тримають труби для водоканалу в неналежному стані! Фотки осаду і як зберігають труби на одній рембазі київенерго(?)

    WP 20150524 17 49 21 Pro


    WP 20150524 17 49 46 Pro


    WP 20150530 11 54 25 Pro


    WP 20150530 13 25 10 Pro

  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Сообщений: 15,849
    _FSG_Pacific :: В даному випадку потрібно , щоб пробу брала відповідаюча людина з відміткою в папері місце відбору води , інакше не буде конкретного доказу при подачі скарги наприклад в суд чи спілку з прав захисту споживачів


    Сначала надл делать єкспертизу для себя. Потом (имея на руках факты) уже действовать по ситуации.

    Если там только ржавчина, то поставить фильтр нормальный. А, если там еще и стафилококки всякие, то это совсем другое дело.
    I look inside myself and see my heart is black..
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Так а я про що . Тільки навіщо робити два аналізи , якщо можна зробити відразу один нормальний , тимпаче , що в державній установі це може коштувати дешевше
  • Valabuev
    Сообщений: 8,557
    на "мех примиси" делать анализ безсмысленно (на мой взгляд), в общем как и на химанализ на основные компоненты . Самый интересный и важный анализ - на "биологию".
    Проводит его санстанич, за деньги, пробв отбирают в стерильную посуд, кладут ее в термочумадан... в общем ведут себя вполне разумно... есть одно но - очень часто , пробы воды от аодоканала делаются наотъебись. Думаю умышлено, чтоб не трахаться с разборками результатов. Но это зависит от общей обстановке на рынке отношени между водоканалом и сэс. :)
    Если им поступит команда укусить водоканал, то сэс, на сто процентов, найдет как :)
    .
    Водоканал обычно глушит биологию активным хлором (гипохлоритом), шанса ей не дает в общем, появление мусора (ржавчины, окалины, песка, ила) в кране на кухне, обычно связано с ремонтными работами, и изменением гидравлики сети (увеличением скоростей и т.д.) - подключение/отключение потребителей
    Т.е - внесение херовой биологии - вполне себе возможно. Но выловить его, можно исключитльно проведением баканализа, по всем правилам в отдельно взятой квартире...
    Тут вся надежда на сэс - но они , обычно, не намерены конфликтовть с водоканалом
    В общем - нужны концы...
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Akupaka , карочє , шукай кінці в санстанції , якщо хочеш знайти правду :-D
  • Valabuev
    Сообщений: 8,557
    Кроме них - ни кто не может дать законный фактический повод, на пример, подать в суд за ненадлежащее выполнение условий договора поставки воды в жилище... я так думаю.
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Поки що події розгортаються таким чином: жек таки придавив водоканал, бо звернень багато пішло, в деяких будинках вода аж руда була, у нас чистіша навіть, то водоканал два дні підряд мив нам двір - зливали воду з магістралей під напором, через якісь каналізаційні шахти. Цей процес у них зветься очисткою водогону. Тепер сміття значно менше помітно, ну сьогодні ввечері. Але це ми ще не бачили осаду, не зібрали поки що.

    Запитання: хіба не можна тримати труби не на дворі, щоб не гнили, і чистити їх перед тим як вварювати у водогін?! Це ж все після чергового ремонту з'явилося!
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    Пока их не вжучить крупным штрафом, ничего не изменится. У бизнеса это называется - минимизация расходов.
    wtg
  • Dron
    Сообщений: 649
    Akupaka сказал:

    Поки що події розгортаються таким чином: жек таки придавив водоканал, бо звернень багато пішло, в деяких будинках вода аж руда була, у нас чистіша навіть, то водоканал два дні підряд мив нам двір - зливали воду з магістралей під напором, через якісь каналізаційні шахти. Цей процес у них зветься очисткою водогону. Тепер сміття значно менше помітно, ну сьогодні ввечері. Але це ми ще не бачили осаду, не зібрали поки що.

    Запитання: хіба не можна тримати труби не на дворі, щоб не гнили, і чистити їх перед тим як вварювати у водогін?! Це ж все після чергового ремонту з'явилося!


    дык никто по другому трубы и не хранит. хорошо если постучат по ним перед монтажем. чисто для себя. если много мусора будет, где- то может затор возникнуть. :-# :-) очень быстро внутреняя поверхность труб зарастет илом, и ржавчина закроется. к тому же она не ядовита.
    у нас в основном сероводородная вода в водопроводах. как только порыв... черные кракозябрики из крана... , жуть. санстанция говорит что они безопасны.
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Може вона й не отруйна, але навряд чи корисна для організму!
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Боротьбу не припиняй, а для приготування їжі я впевнений ви маєте фільтр . Це проблема міських водопроводів . Найкращу водопровідну міську воду я пив у місті Дубно Рівненської області , там своя артезіанська свердловина .
  • Valabuev
    Сообщений: 8,557
    приезжай в Полтаву - скважины от 750 до 900 м. глубиной. =)
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Дякую , при нагоді заїду обов"язково (N) . А ці скважини ваші бурились мабуть газ качати ? Бо продуктивність таких глибоких свердловин має бути низька і спеціально під воду вряд чи бурилися б .