Фільтрування води в домашніх умовах
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Пропоную про фільтри продовжити в окремій темі. Діліться досвідом =)

    @Valabuev , а ти з професійної точки зору як вважаєш, краще поставити систему фільтрів на трубу чи користуватися "чайником"? По якості фільтрування і вартості розхідних матеріалів?
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Я колись трохи займався цим питанням . Щоб встановити фільтр " на трубу " потрібно вибрати як мінімум місце установки , в квартирних умовах над цим треба добре подумати . Фільтруючий елемент бажано замінювати щомісяця , під час заміни обов"язково поналиваєш води на підлогу , сам фільтруючий елемент коштує відносно НЕдешево І через місяць - два починаєш задумуватись , а для чого я пропускаю воду через такий дорогий фільтр і зливаю її в каналізацію посередництвом унітазу , душу та мийкою посуду , при цьому фільтр розрахований на фільтрування певного об"єму води і при безконтрольному використанні , ну так як ми звикли , заміна фільтру буде частійшою . " Чайник " - найкращий варіант , легко розбирається і миється ( хазяйка з цим добре впораєтьтя , що теж немаловажно ) картриджа хватає на місяць , він відносно не дорогий , врізАтися в систему водопостачання не потрібно ( часто є проблема перекрити воду ) .
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Ну, я би ставив перед мийкою, у мене там пральна машина ще і бойлер туди б включив.
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    З мого власного досвіду можу тобі порадити не ставити філтр на все , що потребує багато води і не обов"язково фільтрованої . На вводі в квартиру можеш поставити сітку - відстійник image
    Сітка не дасть попасти в систему іржі крупної фракції , що дасть можливість постачати воду в той же бойлер чи пральну машину . На вводі в пральну машину вийми сітку , вона там великої ролі не грає , тільи завдає лишнього клопоту ( при незначному забитті сітки , заповнення водою машинки зменшиться ) . Купи " фільт-чайник " і насолоджуйся життям . Зараз я будую хату і фільтр поставив тільки на магістраль до кухні image
    Фільтр не дорогий , вставка теж . Але приходиться міняти раз в місяць . Був випадок , коли я ставив такий фільтр на вході ( кухня , ванна , унітаз ) , вставка мінялась тричі на місяць , погодся , це не комфортно і безглуздо , ще й до того всього ніразу не було такого , щоб не плюхнув з колби води на стінку та підлогу
    Новый точечный рисунок.bmp
    268 x 195 - 153K
    Новый точечный рисунок.bmp
    250 x 249 - 183K
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    А , ще хочу добавити , все це знаходиться в котельні (окреме приміщення ) з хорошим доступом для заміни .
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Доступ, на сьогодні, - головна моя проблема =/

    В мене на бойлер така штука встановлена.
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Яка штука ? Фільтр чи відстійник ?
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Сітка
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    Всю воду фильтровать есть смысл при наличии:
    Паранои
    "Элитной" сантехники
    Большого содержания в воде железа, карбида калия и кальция, сухого остатка, сероводорода и т.д.
    :-)
    В Киеве многие ставят фильтрационные установки на всю воду поступающую в квартиру. Обычно это колба с ионо обменной смолой, регенерацией натрийхлором, уф лампой на обеззараживание. Установка такая довольно таки компактная, но таки место занимает :-)
    В небольшую кртиру такую бандуру поставищь только если пункт первый актуален.
    Втой вариант - более компактный - установка "колб" с картриждами , с механикой они справляются хорошо, а вот с железом и прочей химией - хреново из-за своего малого обьема и соответственно малого количества активного вещества.
    Третий вариант - наиболее рациональный - установка фильтра только на питьевые нужды.
    Тут несколько вариантов-
    1. Обратный осмос - врезка дополнительного крана чистой воды, восновном в системе нужен насос. Относительно большие габариты.
    2. Картриджная установка очистки - тоже доп кран, меньшие габариты, без насоса.
    3. Установка кувшинного типа. Самая недорогая, кран не нужен, торчит на рабочей поверхности.
    :-)
    Реально очень хорошо фильтрует обратноосмотическая система. Картриджные и кувшинные работают только на определенный перечень нежелательных веществ, кроме того фильтруют и умягчают они хорошо только в первые дни использования картриджа, потом эффективность постепенно снижается... кроме того вопрос биологической очистки они не решают.
    В общем или ставить обратный осмос и обслуживать ее раз в квартал (замена картриджей на механику), или картриджную-кувшинную и менять картриджы где то с таким же интервалом - смирившись с относительной очисткой, и радуясь невысокой цене.

  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Воду ж не прямо з калюжі в кран подають , біологічну очистку проводять . Основна проблема - механічна очиска . Для цього є варіант №2 і №3
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    В институте геологии , который на ул.Чкалова, както ради хохмы решили в бинокуляр на водичку из крана посмотреть. Обнаружили в образце груглых червей :-)
    .
    Такая вот, очистка.
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    Valabuev , ми ж тут шукаєм оптимальний варіант для Акупаки , зараз ти його налякаєш , а завтра він в ванній кімнаті облаштує очистні споруди :-D плюс дистилятор , а дистильована вода шкідлива для організму .
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Я в раковині теж черв'яків бачив, але не знаю чи то вони з води, чи з каналізації повзуть. Я писав раніше, мікроскопом балувався.
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    FSG_Pacific - Ну не такой Рома пугливый :-)
    Я просто выражаю свое мнение относительно картриджно-кувшинных систем очистки воды.
    Фильтруют они очень посредственно. Собственно они, по сути, немного корректируют вкус, не более того :-) .
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    Все таки в Киеве - вода водопроводная, относительно чистая - когда возникает задача ее фильтрования - нужно понять что же заказчику в ней не нравится :-) , обычно это жесткость и страх перед биологическим заражением. Иногда - как у Ромы - валит муть и ржавчина.
    Немного понизить жесткость и убрать механику картриджно-кувшинные системы вполне себе могут. Но опять таки даже 20 дюймовые колбы с картриджами - установленные на входе в квартиру - удар ржавчины изза проведения ремработ вряд ли перенесут :-)
    После обеда - попаду в офис, напишу какое количество воды сможет умягчить или обезжелезить один килограмм ионообменной смолы фильтра.
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    Сообщений: 3,105
    TNT ? Шо за мінус ?
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    То что TNT - на форум зашел - єто уже само по себе БОЛЬШУЩИЙ ПЛЮС!
    =)
    .
    Полная статическая ионообменная емкость смолы (на пример Purolite С100 ) - 1.8 гр.экв/литр для одного грамма смолы. Жесткость воды в Киеве (на сколько я помню) - порядка 4-6 мг.экв/л. Норма 2 мг.экв/л. т.е. из каждого литра воды нам необходимо поглотить в среднем 3 мг.экв/литр.
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    т.е. упрощенно хватит на приведение в норму 6 м.куб воды для количества смолы 100 грамм.
    теперь расковыриваем картридж - Стандарт (БАРЬЕР-4). и взвешиваем сухое количество черненьких какашуль сидящих внутри картриджа... =)
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Сообщений: 15,838
    Valabuev :: немного корректируют вкус,


    Я лично слово "немного" убрал бы. По крайней мере, касательно воды в своей квартире :)
    I look inside myself and see my heart is black..
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    для меня вода в Киеве - что до фильтра, что после - не приятная на вкус . А обратноосмотическую я не люблю тоже , "наша Галя - балувана"(с) :)
    но то что после фильтра вода лучше - это факт.
  • grungrun
    Сообщений: 17,085Symbol
    В Полтаве и по ближайшим районам, вода - отличная, факт.
    wtg
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    У себя дома долго пользовался кувшином ( барьер). Надоело или разбили пару раз :) - поставил картриджную под мойку.(С отдельным краном для питьевой вод) .Но тут такое дело - вода в Полтаве уникальная, пью ее из крана с удовольствием и без опаски. Но изредка водоканал перебирает с хлором - мне особо оно не печет, а детворе решили через фильтр пропускать.
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Я сиру воду не п'ю, тому мені особливо критично саме сміття, і так в організм багато зайвого потрапляє, то хоч це хочеться прибрати!
    А жорсткість, то, напевне, корисніше для пральної і бойлера робити воду м'якшою. Чи на смак вона теж кращою стане? Навіть не знаю з чим порівняти.
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    Так именно жестость один из главнейших органолептических факторов восприятия. Я другу налаживал систему фильтрации (мелкая скважина, ионообменная смола, регенерация натрийхлором) - так он наощупь определяет когда пора фильтр регенерировать :) натурально!
    Ну он в Подтаве до этого жил, помнит как мыло мылится :)
    .
    На вкус то же самое. Попутно с "жесткостью" идет доокисления железа и др. металлов - что тоже положительно влияет на вкус ( даже если мы осадки виде оксидов проглотили :) )
  • Akupaka
    Сообщений: 9,959Symbol
    Хм... Цікаво, що мені варена "київська" вода подобається на смак! А от в селі вода смачна сирою, єдине місце де я її п'ю сирою, а чай з неї мені не подобається, він має специфічний смак і ще така плівка утворюється зверху, коли зхолоне.
  • Valabuev
    Сообщений: 8,551
    я тоже кипяченую и охлажденную "киевскую воду" - пью без , почти без, негативных эмоций. =)
    кипячение - великий процесс!!!!