славянская история
  • grungrun
    суть в коментах
    vit
    wtg
    Спасибо сказал 1Valabuev
  • Valabuev
    :)
  • Akupaka
    Не завадило б трохи і собі історію почитати =)
  • grungrun
    Битва под Конотопом
    https://focus.ua/archivist/342447/
    wtg
  • grungrun
    Чому нас учить пам'ять про Крути?

Тому що у січні 1918 р. у України не виявилося армії.
    Хоча - ще в листопаді 1917 р. у України армія була. Був 34-й армійський корпус генерала Скоропадського, який зупинив частини розагітованого більшовиками Євгенії Бош 2-й гвардійський корпус, що наступав на Київ. Наступаючі частини масово роззброювали, заганяли у вагони і відправляли в Росію. Була київська залога на чолі з полковником Павленко, яка в тому самому листопаді придушила в Києві більшовицький бунт Пятакова. Були українізовані частини на фронті на кшталт Республіканського полку підолковника Болбочана та Гордієнківського полку полковника Петріва.

У січні всього цього не було. Скоропадський і Павленко були відправлені у відставку. Київська залога розбіглася по домівках, розкладена соціалістичною антивоєнною агітацією. Корпус Скоропадського замерз у вагонах. Частини не фронті не отримували наказів - на захист Києва вони прийшли практично з власної ініціативи. На захист України мали стати вільні козаки (вчорашні фронтовики), гайдамаки Волоха та Удовиченка і... київські курсанти. Всі. 2-га школа стала кістяком Куреня чорних гайдамаків, 1-а - пішла під Крути.

А хто був винний у такій ситуації? Винуватців можна назвати поіменно.
    Це - голова генерального секретаріату ЦР Володимир Винниченко, який випустив з в'язниць київських більшовиків, наполягав на розпуску кадрового ще царського війська та видалення з армії "колишніх", офіцерів і генералів царської армії. Саме Винниченко відправив у відставку Петлюру, Скоропадського, Павленка, тощо.
    Це - військовий міністр Микола Порш, той самий що підписав прямо під час війни наказ про розпуск кадрової царської армії і заміну її "добробатами" - народною міліцією. Саме через цей указ Україна лишилася без війська в піковий момент.
    Це командувач фронтом підполковник Капкан, авантюрист і прожектер, який з наближенням червоних з Києва просто втік.
    Це - командувач Київською військовою округою штабс-капітан Шинкар, який так само зник з Києва і з великою долею вирогідності співпрацював з більшовиками. Натомість - умів гарно говорити "правильні" промови і тим подобався Винниченку.

Характерно, що і Винниченко, і Порш, і Капкан, і Шинкар за рік валили владу гетьмана Скороадського, бо:
    - він пан, поміщик і власник маєтку;
    - він скрізь розсадив колишніх;
    - він саботує реформу війська;
    - він гнобить патріотів;
    - він хоче злити Україну Москві.
    За місяць - саме частини гетьманської армії склали кістяк Дієвої армії УНР - але хто про те згадував?

Не треба нічого вигадувати - історія давно написала нам всі потрібні підручники. Їх треба просто знати.

PS. Щодо легендарного міфу - студентів під Крутами. Цітую: "З’являються невеличкі групи «вояків» Студентського куреня – їх відіслано з окопів бо… вони не вміють навіть стріляти. Їм наказано охороняти станцію. «Юнаки» Військової школи тут же вчать їх стріляти" - сотник Степан Цап, мемуари. Здається - більш ніж влучно.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=916758491771177&id=100003111037326
    wtg
  • KON
    Не знаю куда - пусть будет тут.

http://sandra-rimskaya.livejournal.com/379223.html
  • LK_LK_
    ИМХО: Странная статья, без других источников. Два свидетеля и несколько людей в коментах "что-то слышали", "догадывались"
    Автор тоже подозрительный...

- Почему Вы упоминаете 1853 год как год захвата Росии советами? И можете поподробнее объяснить про Чарторыйское Конде?

- 1853 год - это начала планетарной войны, которая шла до 1921 года включительно.
    Чарторыйские-Конде - это переименованное имя Правительства России и Командования Русской Армии 1352-1921 гг. Объяснять долго, это надо читать всё, что я написала.

Э-э-э... кто-то знает что за планетраная война началась в 1853?
  • Bulba
    Я концовку не читал. Понял что это кусок другого произведения.
    Сильно оторвано по смыслу от рассказов очевидцев.

Но что меня поразило - так это то что такое могло иметь место. И отсутствие свидетелей. Точнее наверняка свидетели были, но при Сталине рассказывать - смерти подобно. А там и война и старость - и пропало свидетельство.
  • Dron
    самое сомнительное это окружение питера красноармейцами. да и все остальное сильно смахивает на придуманную память.
    или как это называется правильно.
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    LK_ сказал:

Э-э-э... кто-то знает что за планетраная война началась в 1853?

С рептилоидами, наверное.
    I Want to Believe
  • grungrun
    Суслов вел дальше и произнес удивительные слова: “А вообще я должен сказать всем, что в Украине далеко не все благополучно, — вся Украина говорит по-украински”

http://fakeoff.org/history/dichayshiy-uroven-shovinizma-v-sssr
    wtg
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific
    grun сказал:

Суслов вел дальше и произнес удивительные слова: “А вообще я должен сказать всем, что в Украине далеко не все благополучно, — вся Украина говорит по-украински”

Цей форум можна надавати як приклад , українці говорять російською , навіть подумки не намагаючись щось міняти , навіть переосмислювати не бажають . І навіть ті , хто володіє українською в повній мірі , мабуть , стидаються нею розмовляти . Радянські штампи надовго засіли в головах і стерти їх можна тільки через покоління при умові , якщо будуть докладатися хоч якісь зусилля .

• grungrun
    Напоминает принципиальных синих, принципиальных красных и тех, кто просто летает.
    Не факт, с какой стороны еще штампы.
    wtg
    Так , так , саме це я й мав на увазі , захисна реакція до українізації . Явне несприйняття національної ідеї . " Я просто летаю , от@тесь от меня " . Американець , німець , француз , італьянець вчить , розмовляє і шанує свою мову , той же самий росіянин готовий в прямому розумінні вбивати за " свой русский язык " . Треба просто для себе з"ясувати своє відношення до цього питання , підтримую чи зневажаю , маргінали зараз не в тренді , ну такі вже часи настали
    Спасибо сказал 1KON
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Американцы на чужом языке говорят :-D
    I Want to Believe
  • grungrun
    Ууу.. ну если мы совки и не воспримаем нацидею... Шо еще сказать.
    Поделиться наверное как подсказывают нам из-за поребрика по Днепру и не забыть отдать весю юг.
    Тiльки як кажуть поляки, ucho od sledzia.

image

wtg
  • CorageCorage
    А как по мне, то нужно просто быть гражданином своей страны, помнить о своих правах и не забывать о своих обязанностях. Все остальное- национальная идея, язык, культура- производное.
  • Dron
    может наоборот? Гражданин производное от культура - язык (языки)- национальная идея? чисто исторически...

• Akupaka
    Saburo_Sakai :: Американцы на чужом языке говорят

Якщо ти не знав, то вони говорять своєю мовою, у неї навіть назва є - американська англійська.

Corage :: Все остальное- национальная идея, язык, культура- производное

Жартуєш? =)
  • Akupaka
    _FSG_Pacific :: Цей форум можна надавати як приклад , українці говорять російською , навіть подумки не намагаючись щось міняти , навіть переосмислювати не бажають

Так, так. А тих, хто вирішив змінити "звичний порядок", цькують... ну, намагалися =)
    І у багатьох українською спілкуються вдома чи з батьками. А потім їдуть у "велике місто" і переймають цю нав'язану звичку =)
    Складна тема для людей, я не розумію поведінки багатьох. Але змушувати - не вихід, кожен має дійти до цього самостійно.
    Akupaka сказал:

І у багатьох українською спілкуються вдома чи з батьками. А потім їдуть у "велике місто" і переймають цю нав'язану звичку =)
    Складна тема для людей, я не розумію поведінки багатьох. Але змушувати - не вихід, кожен має дійти до цього самостійно.

Згоден
  • Valabuev
    Мне нравиться каряво говорить на русском, и не нравиться коряво спілкуватися українською.
    Поэтому когда я тороплюсь или разозлен - я говорю на русском. К сожалению , я не владею на достойном уровне украинским. Это плохо, пока тренируюсь :),
    Касательно того что язык есть неотемлимая часть гражданского общества и нации ( да, нравиться мне это определение - в смысле политической общности людей, и крайне не нравиться в смысле этнической) - как с этим вообще можно не согласиться и спорить?!
    Это не значить, что все кто не способен выражать свои мысли на украинском языке на уровне Котляревского, Стуса, Костенко и т.д. - не может быть достойным гражданином. Но делать что то в этом направлении он таки должен - это , как раз, обязанность. И уважать украинский язык он должен. И имет право раговаривать на своем родном языке ( или на чзыке, на которм удобнее или есть желание) - этоиуже право.
    Спасибо сказал 1KON
  • grungrun
    Проблема в логике. Раз не разговариваешь только по-украински, значит не уважаешь. Не уважаешь базовые принципы государственности значит не уважаешь государство, не уважаешь государство, значит - чужой.
    Короче, Василий Иванович, спички есть? - Нет. Значит импотент.
    Лично я пытаюсь разговаривать на языке социума. Там где большинство украиноязычное - по-украински, там где русскоязычное, по русски. Если поеду в англоязычную страну, буду по-английски. Поскольку язык, в первую очередь средство общения и возможность понять друг друга, а потом уже демонстрация принадлежности к чему-либо.
    Если кто не понимает мой русский - скажите, перейду на украинский, если неважно кто что говорит, главное на каком языке, то боюсь я в таких диалогах не участвую.
    wtg
  • grungrun
    Akupaka сказал:

Якщо ти не знав, то вони говорять своєю мовою, у неї навіть назва є - американська англійська.

Давай без лингвистических открытий, американский - это диалект английского и они похожи с друг другом намного больше чем украинский со Львова с украинским из Полтавы.
    wtg
  • KON
    Valabuev :: Касательно того что язык есть неотемлимая часть гражданского общества и нации ( да, нравиться мне это определение - в смысле политической общности людей, и крайне не нравиться в смысле этнической) - как с этим вообще можно не согласиться и спорить?!
    Это не значить, что все кто не способен выражать свои мысли на украинском языке на уровне Котляревского, Стуса, Костенко и т.д. - не может быть достойным гражданином. Но делать что то в этом направлении он таки должен - это , как раз, обязанность. И уважать украинский язык он должен. И имет право раговаривать на своем родном языке ( или на чзыке, на которм удобнее или есть желание) - этоиуже право.

Хотел много написать , сократил "хотелки" , как результат .
    Валабуев - цьом тебя .
  • Bulba
    Ты хотел сказать наверное не со Львова , а из Ивано-Франковска.
    Во Львове нет большой разницы по сравнению с Полтавским, Ровенским и прочими. Есть приезжие из западных областей, но они погоды не делают.
    А вот западней - таки да.
  • Akupaka
    Valabuev :: Это не значить, что все кто не способен выражать свои мысли на украинском языке на уровне Котляревского, Стуса, Костенко и т.д. - не может быть достойным гражданином. Но делать что то в этом направлении он таки должен - это , как раз, обязанность. И уважать украинский язык он должен. И имет право раговаривать на своем родном языке ( или на чзыке, на которм удобнее или есть желание) - этоиуже право.

(Y)

Valabuev :: Это плохо, пока тренируюсь

:beer
    grun сказал:

Проблема в логике. Раз не разговариваешь только по-украински, значит не уважаешь.

Звідки такі висновки ? Що тебе спонукає до таких думок ? Я раніше так само як ти розмовляв з російськомовними людьми по російськи , а з україномовними по українськи . Повір , мені немає різниці якою з цих двох мов розмовляти , з дитинства розмовляю ними . Але коли я почув від російськомовних , що вони розмовляють російською принципово ( це люди , які виросли в Рівне , Дубно , Сарнах , так так , в Сарнах ) і коли я розмовляю з ними українською вони не переходять на українську.....і говорять мені , що за російською мовою майбутнє .... я відчув себе спаплюженим .... . Тепер , якщо я знаю , що співрозмовник розуміє українську , розмовляю з ним суто українською і мені байдуже якою мовою він мені буде відповідати , я не шовініст і не ультранаціоналіст .
  • Akupaka
    grun :: Проблема в логике. Раз не разговариваешь только по-украински, значит не уважаешь

Макс, проблема в твоєму розумінні сказаного. Мова не про російськомовних з дитинства, у всякому разі, я говорив не про них. А про тих, хто соромиться спілкуватися українською, не зважаючи, що вона для них - рідна.

grun :: американский - это диалект английского и они похожи с друг другом намного больше чем украинский со Львова с украинским из Полтавы

Я з тобою тут навряд чи погоджусь =)

Такий собі приклад =)
    http://learningenglish.voanews.com/content/six-difference-between-britsh-and-american-english/3063743.html
    Valabuev сказал:

Мне нравиться каряво говорить на русском, и не нравиться коряво спілкуватися українською.
    Поэтому когда я тороплюсь или разозлен - я говорю на русском. К сожалению , я не владею на достойном уровне украинским. .

Я теж не досконало володію українською , тим паче ці місцеві діалекти , суржики ... , щоб підіброти в розмові правильне слово роблю паузи , перевожу подумки биті фрази з російської ... радянське минуле , що поробиш
    :-D