Процедура разрешения на оружие
  • _FSG_Pacific_FSG_Pacific

РОЗДІЛ V
    Застосування зброї

Стаття 36. Застосування цивільної зброї і боєприпасів власниками
    Власники зброї мають право застосовувати зброю для захисту себе чи інших осіб від злочинних та інших протиправних посягань; затримання осіб, що безпосередньо вчинили злочин (готуються його вчинити) чи щодо яких є обґрунтована підозра у вчиненні ними злочину, а також в разі крайньої потребі у випадках, передбачених статтями 36 і 39 Кримінального кодексу України.
    Не тягне за собою кримінальної відповідальності застосування громадянином зброї для захисту від нападу особи або групи осіб (дві чи більше особи), або для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше володіння особи (включно із транспортним засобом), або інше місце законного тимчасового перебування особи, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.
    Особа має право дістати вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування.
    Зброя застосовується громадянами як крайній захід для:
    1) захисту від злочинних посягань на життя і здоров'я, житло та майно – власне чи інших громадян;
    2) захисту від нападу на приміщення підприємства, організації, установи чи суб'єкта господарювання, де вони працюють чи законно перебувають;
    3) затримання особи, яку застали при вчиненні злочину і яка намагається втекти;
    4) знешкодження тварин, що безпосередньо загрожують життю чи здоров’ю людей;
    5) попередження про намір застосувати зброю (постріл вгору), а також для подачі сигналу тривоги та виклику допомоги.
    Перед тим, як застосувати зброю, громадянин зобов’язаний подати чітко визначене попередження про її застосування щодо особи, проти якої буде застосовано зброю (словесне попередження та/або постріл вгору), за винятком випадків, коли таке попередження неможливе внаслідок раптового виникнення небезпеки, або явної загрози життю людей (людини) або спричинення інших тяжких наслідків.
    Забороняється застосовувати зброю щодо жінок з явними ознаками вагітності, неповнолітніх, коли їх вік відомий або очевидний, інвалідів, пересування та рухи яких обмежені, осіб похилого віку, крім випадків вчинення вищевказаними особами збройного чи групового нападу, а також проти працівників правоохоронних органів, військовослужбовців під час виконання ними службових обов'язків, окрім випадків вчинення ними неправомірних дій, які загрожують життю чи здоров’ю людей.
    Відповідальність за незаконне застосування зброї встановлюється чинним законодавством.
    При враженні людини внаслідок застосування зброї, особа, яка застосувала зброю, повинна негайно викликати швидку медичну допомогу для пораненого, вжити заходів щодо забезпечення охорони місця події, сповістити органи внутрішніх справ про застосування зброї.
    Особа, яка правомірно застосувала зброю, не підлягає кримінальній відповідальності та не зобов’язана відшкодовувати збитки (моральні та/або матеріальні), які завдано внаслідок застосування нею зброї. Обов'язок щодо відшкодування збитків, завданих внаслідок правомірного застосування зброї, покладається на особу (осіб), яка вчинила протиправні дії, що призвели до застосування зброї чи на спадкоємців таких осіб.
  • Akupaka
    _FSG_Pacific :: 3) затримання особи, яку застали при вчиненні злочину і яка намагається втекти;

Цей пункт якось не дуже вдало сформульований. На мою думку.

Можливий такий цікавий діалог: "Я помітив як із вікна сусідського будинку хтось намагається втекти, тому я попросив про допомогу чотири рази, по два рази у кожну кінцівку!" =)
  • Akupaka
    _FSG_Pacific :: Обов'язок щодо відшкодування збитків, завданих внаслідок правомірного застосування зброї, покладається на особу (осіб), яка вчинила протиправні дії, що призвели до застосування зброї чи на спадкоємців таких осіб.

Чи означає це, що якщо хтось, намагаючись захиститися від злодія, підстрелив третю особу, то відповідати за це буде злодій? =)
  • Valabuev
    За неправомерное применение - владелец будет отвечать. Стреььба в " третьих лиц" , согласно этого закона -неправомерна :-)
  • Akupaka
    Ну, ніби так, але ти коли-небудь спілкувався з юристами, адвокатами порушників? Там така викручена логіка у фахівців, що ніколи б не подумав.
    І така норма може бути використана, щоб виправдати дурного стрілка.
    Спасибо сказал 1Kochum
  • Valabuev
    это смотря сколько судья с прокурором возьмут :) - там, пока, логика одна, и она не на нашей стороне :)
  • Saburo_SakaiSaburo_Sakai
    Неправомерной является сознательная стрельба в третьих лиц. А речь (насколько я понял) идет о том, что стрелял в грабителя, а попал в третье лицо

Как в анекдоте:

В детстве Васю все дразнили лошарой, поэтому он стал носить пистолет и ходить в тир. Теперь его дразнят косым лошарой.
    I Want to Believe
    Більш за все засудять за необережне поводження зі зброєю та не навмисне нанесеня тілесних ушкоджень або шось в цьому руслі , але посадять обов"язково , якщо не мажор чи не батько мажора
  • Akupaka
    В тому й справа, що якщо стрілок почне палити на всі боки, то хто зна, куди влучить.
    І ця норма дає адвокатові (без совісті) певний шанс, щоб такого стрілка не притягли до відповідальності. Єдине, не знаю чи стосується це шкоди здоров'ю чи лише про майно йдеться.
  • Valabuev
    Saburo_Sakai сказал:

Неправомерной является сознательная стрельба в третьих лиц. А речь (насколько я понял) идет о том, что стрелял в грабителя, а попал в третье лицо

////

каким тут боком сознательнобезезсознательное???
    "правомерное применение" - очень точно описывает "объект применения".
    В суді не пройде - " я не хотів "
  • Valabuev
    ясное дело - раненый нападающий срочно захочет переквалифицироваться в свидетеля... а , тем более, в потерпевшего... =)
    что это меняет в смысле самообороны?
    Одна з причин , чому мені вогнепальна зброя не потрібна
    такие вещи лучше узнавать у юристов, а не фантазировать.

По поводу "бессознательного", то есть, например, убийство по неосторожности и убийство с особым цинизмом или по предварительному сговору. Подход к подсудимому и наказание в этих случаях очень отличаются. Я об этом.
    I Want to Believe
    Різниця в термінах ув"язнення та суворості режиму
    И в возможности получить "условку" или в дальнейшем УДО.
    I Want to Believe
  • grungrun
    Если попасть неумышленно в третье лицо, будет статья за неумышленное нанесение вреда здоровью/жизни, которая уже давно есть и применяется. Поэтому владелец оружия должен быть заинтересован в том чтобы уметь стрелять а не просто владеть. Я б КС продавал, только тем кто регулярно посещает стрелковые клубы и сдаёт нормативы. Причём сначала год посещений, норматив из клубного ствола, а потом - разрешение.
    wtg
  • Akupaka
    grun :: Причём сначала год посещений

Тут же питання, а чому саме рік?

Я вважаю, що має бути обов'язковий курс в акредитованій школі, із (навіть!) нерівнозначним покаранням працівників школи в разі, якщо вона дасть добро невідповідним особам (тобто корупційним чином, а не за правилами, встановленими законом). Курс цей має складатися з певного переліку уроків, що вивчають юридичну сторону, теорію та практику володіння. Це все має зайняти певну кількість годин. Відповідно ці години вже як можеш, так і витрачай: хоч щодня по декілька годин - інтенсивний курс, хоч лише по вихідних - тривалий курс вихідного дня.
    По закінченню відповідні тести, з видачею сертифіката, що фіксується в державній системі сертифікатів володарів зброї, що має обмежений термін дії. А там вже, наприклад, щороку проходити тести на підтвердження права володіння.
    И ГТО надо сдавать!
    I Want to Believe
  • WolfieWolfie
    здаючи на права, не здають контраварійне курмування. здають знання правил і базове користування, приймаючі відповідальність в повному обсязі. імхо саме відповідальність захистить від випадковості більш вірогідно. питання в масовості
    Don't panic! С ув. Я :)
    Если процедура будет напоминать выдачу прав, то будет крайне печально.
    I Want to Believe
  • grungrun
    Saburo_Sakai сказал:

И ГТО надо сдавать!

И английский TOEFL :-D
    wtg
  • grungrun
    Saburo_Sakai сказал:

Если процедура будет напоминать выдачу прав, то будет крайне печально.

Ну дак а кто мешает при любом нарушении, где доказана вина, кроме штрафа, проверять знание ПДД. К примеру тест по билетам не прошёл, изымаются права, три месяца курсов и опять экзамен. А если прошёл - маладетс, идёшь просто платить штраф.
    wtg
    Мешает тот, кто мешает всему остальному в нашей стране :-D

Ну, а практика самообороны показывает, что наиболее эффективным способом является ускоренное бегство с места происшествия. Можно над этим долго потешаться, но это факт.
    I Want to Believe
  • grungrun
    Так то оно так, только жаль, что в реальной жизни слишком много разновидностей бега. К примеру у женщин - бег в узкой юбке, бег на каблуках, у мужиков - бег с сумкой, бег с женой и чемоданом и т.д. кароч, все не сдашь.
    wtg
  • WolfieWolfie
    речь не о самообороне, а об оружии. врезался в свой забор или прострелил себе ногу - сам дурак. сбил пешехода или подстрелил невиновного - добро пожаловать к ответу.
    Don't panic! С ув. Я :)
    Мне всю жизнь попадался один вид бега - мой быстрый бег. В остальных случаях достаточно было профилактики. :)

А бег был следствием халатного отношения к профилактике.

речь не о самообороне, а об оружии

Разве эти два понятия не взаимосвязаны?
    I Want to Believe
  • Akupaka
    Сабуро, ти забуваєш один факт! =) Розкажу у вигляді анекдоту!

Спрашивают мужика журналисты, которые за сохранение оружия, не мог ли он рассказать какую-нибудь историю о пользе оружия.
    - Он, конечно, ведь оружие спасло мне жизнь.
    - Можно поподробнее?
    - Поехал я как-то со своей девушкой в лес, сидим под деревьями, и тут на нас выскакивает огромный гризли. Я достаю свой пистолет и стреляю.
    - Вы убили гризли из пистолета???
    - Что Вы, это невозможно, я прострелил ногу своей девушке, что позволило мне убежать от медведя.

Тобто, біг ніхто не заперечує! Але зброя надає тобі перевагу навіть у цьому способі! ;)
  • Valabuev
    Saburo_Sakai
    в большинстве случаев - НЕТ!
    :)
    оружие - это механизм прежде всего.
    обладать механизмом желают, зачастую, не из за необходимости его применять, а изза других его уникальных свойств.
    ну вот, на пример, одним складным опинелем я обладаю потому что им классно на природе "по кухне хлопотать", а остальными двумя десятками различных ножей - потому что они классные. :)
    Когда-то я очень переживал, что меня будут считать ссыкуном. Но со временем это прошло. Т.как количество сохраненного здоровья (благодаря своевременным съ*бам) и приобретенного здоровья (за счет бега) в сумме дают просто неописуемый прирост :-D

А в случаях применения всяких боксов и РБ здоровье почему-то слегка убывало :-D Потом ходишь, косишься на ментов, типа, знают про тебя, нет?" :-D
    I Want to Believe